Przyjeżdżając do Polski nie zawsze można wiedzieć co i gdzie się znajduje: gdzie zjeść obiadek, jak dojechać do centrum, gdzie spędzić wolny czas i tak dalej. Przygotowaliśmy dla państwa kilka bardzo potrzebnych aplikacje mobilnych, które przydadzą państwu w Polsce, szczególnie w Krakowie.

JAKDOJADĘ– to najbardziej niezbędna aplikacja mobilna dla osób korzystających z transportu publicznego. JAKDOJADĘ może pomóc w tym, jak najwygodniej dojechać na miejsce przeznaczenia autobusem lub tramwajem; wystarczy tylko wypisać czas na który chcesz być na miejscu, po tym aplikacja zaoferuje ci kilka opcji trasy i transferów i już – masz do wyboru kilka sposobów i możesz wybrać najwygodniejszy dla siebie. Jedyny minus – płacony jest za system iOS (3,99 USD).

moBILET – usługa zakupu biletów komunikacji miejskiej i pociągów elektrycznych. Podczas kontroli kontroler może skanować bilet elektroniczny bezpośrednio z ekranu telefonu komórkowego lub tabletu.

SkyCash – po zainstalowaniu i podłączeniu karty kredytowej będzie dostępna dla niemal numerem biletu w autobusach, tramwajach i pociągach, bilety do kina, przekazy pieniężne, telefon ładować, itp. Bilety są przechowywane w aplikacji w formie elektronicznej, a przełożeni chętnie czekają na swoją QR-code . Za uzupełnienie konta SkyCash pobierana jest dodatkowa prowizja, więc lepiej zapłacić kartą bezpośrednio. Może nie być tak szybki, ale zdecydowanie tańszy.

Pyszne.pl – katalog usług dostarczania żywności w domu lub w biurze. Dogodnie możesz od razu zobaczyć menu i ceny. Zamówienie można zrealizować bez opuszczania aplikacji. Duży wybór metod płatności, możesz zbierać punkty, za które udzielasz rabatów.

Mapy Google – bardzo wygodna rzecz dla tych, kto jest pierwszy raz w nowym mieście. W Mapach Google wygodnie jest nie tylko jeździć po drogach i pieszych, ale także w transporcie publicznym. Mapy natychmiast pokazują numer autobusu lub tramwaju i koszt. A jeśli przeszukujesz organizację Google Maps, możesz znaleźć pełne informacje na jej temat: adres, trasę, czas pracy, witrynę i telefon, zdjęcia. Wielkim plusem jest to, że można ściągnąć offline wersje Google Maps.

Spotify – słynna aplikacja do słuchania muzyki online. Są płatne i bezpłatne opcje.

BlaBlaCar – to jest aplikacja z której korzystać można żeby jak najtaniej dojechać gdzie ci jest potrzebnie, a na dodatek i najwygodniej. Dla tych, którzy nie wiedzą, BlaBlaCar jest usługą przeznaczoną do wyszukiwania innych podróżnych. ci, którzy jeżdżą – przesyłają informację o swoich podróżach, kto chce odejść – szuka sugestii dotyczących tras.

Uber – międzynarodowa firma, zapewnia aplikację do zamawiania samochodów i transportu pasażerskiego. Działa już w wielu dużych miastach Polski. Często jest to tańsze niż tradycyjna taksówka. Otrzymujemy dane kierowcy i samochodu na ekranie, wykonaj mapę, jak to idzie do nas, a następnie zapłacić za ilość kilometrów i minut, kartą bankową online.

E-podróżnik.pl – polski odpowiednik BlaBlacar. Nie wykluczamy, że może się przydać w trzewiach kraju.

Rozkład Kolejowy – w tej aplikacji można zobaczyć rozkład jazdy pociągów i zbudować trasę przeszczepów. Ta ostatnia jest zaletą tej usługi przed Busradarem. Program ma interfejs polski i angielski.

Busradar – szuka bazy transportu autobusowego, jak i bazy kolejowej. W Polsce duża liczba autobusów typu loukost-carrier (np. PolskiBus, Mega Bus, Lux Express itp.). Mogą kosztować mniej niż Blablacar i oferować więcej usług w tym samym czasie. W zgłoszeniu bilety nie są sprzedawane, ale można tam znaleźć stronę przewoźnika.

Tripadvisor – pomoże Ci znaleźć miejsca, kawiarnie, restauracje itp. Zawiera recenzje tych, którzy już tam byli.

Nextbike – aplikacja dla tych, którzy chcą wypożyczyć rower. Zarejestruj się w systemie, załóż konto 10 zł, a wypożyczenie roweru można uzyskać z najbliższego parkingu rowerowego. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Dłuższe podróże – płatne i mogą trwać nie dłużej niż 12 godzin, kara za przekroczenie tego czasu to 200 zł. Aplikacja jest bardzo wygodna, zapisuje wszystkie kody z rowerów, pokazuje, ile pieniędzy zostało na koncie i jak długo jeździłeś na łyżwach.

Gdzieturilo – pokaże ci, gdzie znajduje się najbliższa stacja rowerowa i ile rowerów zostało.

Qpony – najbardziej znana aplikacja dla fanów sprzedaży. Opowiedz o promocjach i rabatach we wszystkich sklepach na dany dzień.

Kanarek – aplikacja pokazuje POZIOM zanieczyszczeń w miastach Polski, odczytując dane ZE Stacji Publicznych i Prywatnych na terenie całego Kraju. Szczegóły można zobaczyć zawartość cząstek PM10 i PM 2,5 Jak również tlenek Węgla (CO), benzen (C6N6), dwutlenek Siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2) i inne.

Mobilna Granica – niezbędna rzecz dla kierowców, jak również dla podróżujących z Polski na Ukrainę i powrotem drogą karową. Dana aplikacja pokazuje czas oczekiwania na przejściach, wskazuje lepsze miejsce graniczne, które pozwala uniknąć długich kolejek na granicy. W Aplikacji znajdują się wideo z kamer monitorujących, żeby można było zaraz zobaczyć.

Dom Gratka – to aplikacja do znajdowania mieszkania do wynajęcia. Oczywiście można korzystać z witryny, ale aplikacja na urządzeniach mobilnych jest wygodniejsza, działa wystarczająco szybko, można przeglądać zdjęcia mieszkań bez wchodzenia w reklamy.

Play24 – aplikacja mobilna dla abonentów, w której można dodawać środki, zmieniać plany taryfowe, monitorować ruch w Internecie.

Olx.pl – bezpłatne ogłoszenia, w których znajdziesz wszystko, co lubisz – od bezpłatnej sofy po oferty wynajmu mieszkania. Można je oglądać lub dodać własne ogłoszenie, gdy chcesz coś sprzedać za krótki czas.

Triposo – aplikacja mobilna, nie jest polska, ale bardzo wygodna na spacery i zwiedzanie. Dostępne są mapy offline. Oprócz atrakcji na mapach znajdują się restauracje i hotele. Możesz wybrać atrakcje, które chcesz odwiedzić, a sama aplikacja „tworzy” spacer.

Pracuj.pl – aplikacja do poszukiwania pracy w Polsce. Aplikacja może być zsynchronizowana z witryną internetową na stronie Pracuj.pl. Możliwe jest również przeglądanie historii wyszukiwania i oferowanie wolnych miejsc znajomym lub znajomym.

Pierwsze Kroki w Polsce – aplikacja mobilna pomoże obcokrajowcom dowiedzieć się więcej o Polsce i osiedlić się w tym kraju. Dzięki aplikacji możesz dowiedzieć się, jakiego rodzaju pomoc prawną, medyczną i socjalną mogą otrzymać obcokrajowcy w Polsce.