19 грудня 2018 року, під час засідання ради міста, депутати обговорювали оновлення тарифів на квитки міського транспорту. Було висунуто пропозицію ліквідувати проїзні квитки на одну або дві лінії.
Стверджують ,що пакет коротких квитків має зміниться. Одноразовий квиток буде коштувати 4 злотих. Пасажири також зможуть придбати дійсні квитки на 15 хвилин(3 злотих),30 хвилин(4 злотих) та 90 хвилин(6 злотих).
Хочуть також ліквідувати квиток на 20 хвилин, що коштує 2,80 злотих. “Сьогодні пасажири пересуваються Краковом швидше, ніж раніше. Тому цей квиток обирають найчастіше, хоча його ціна занизька, з огляду на те, скільки коштує утримування міського транспорт”, -говорить Бартош Пілат.

Припущення щодо змін – переконати якнайбільше людей в регулярному використанні громадського транспорту .Пропозиція полягає в тому ,щоб ціна для власників Краковської Карти (Karty Krakowskiej) становила 72 злотих. Це буде найнижчою ставкою серед великих польських міст . Ще не було такого випадку, що ціна місячного квитка не перевищувала 90 злотих, зазвичай такий квиток в інших містах коштує близько 100 злотих. У той же час періодичні квитки дійсні на одну або дві лінії будуть вилучені з продажу.
На думку чиновників , зміни є необхідними, оскільки відбувається підвищення тарифів в Польщі. Перш за все ,це збільшення цін на електроенергію,що автоматично впливає на витрати та експлуатацію на новий громадський транспорт. З наступного року ці витрати будуть збільшуватись на 15 мільйонів злотих. Конкретні рішення щодо змін квитків на громадський транспорт мають з’явитися на початку 2019.

Автор: Марина Григорук
Джерело: https://gazetakrakowska.pl/