SZKOLENIA

Szanowni Państwo,

w ciągu ostatnich miesięcy odnotowaliśmy wzrost liczby zapytań polskich firm, dotyczących możliwości rozszerzenia działalności o rynek ukraiński. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom opracowaliśmy na ich podstawie ofertę specjalistycznych szkoleń, przygotowujących do rozpoczęcia współpracy biznesowej z partnerami z Ukrainy.

Szkolenia te stanowią merytoryczny vademecum biznesmena zainteresowanego rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej na Ukrainie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w szkoleniu.

W ogólnej ofercie szkoleń znajdują się następujące moduły:

1. Przygotowanie do eksportu/importu – omówienie korzyści i ryzyka związanego z prowadzeniem współpracy gospodarczej z Ukrainą, przybliżenie różnic gospodarczych, kulturowych i prawnych, zarysowanie czynności umożliwiających określenie gotowości firmy do eksportu/importu i wypracowanie planu eksportu/importu.

2. Uzyskiwanie dostępu do rynku ukraińskiego – omówienie obowiązujących regulacji prawnych (ceł, podatków i opłat, barier pozataryfowych etc.), procesów certyfikacji i atestacji produktu, a także innych istotnych aspektów wchodzenia na rynek ukraiński.

3. Poszukiwanie partnerów – specyfika poszukiwania kontaktów na Ukrainie, organizacji wyjazdów na targi i misje gospodarcze, omówienie procedur weryfikacji kontrahenta, negocjacji i sprzedaży.

4. Marketing – możliwości przeprowadzenia badań marketingowych na rynku, wybór kanału dotarcia do klienta, wykorzystanie kanałów elektronicznych w komunikacji, procedura przygotowania i realizacji tłumaczeń strony internetowej, katalogów produktowych, materiałów sprzedażowych.

5. Transport, cła i podatki – omówienie procedur transgranicznej wymiany gospodarczej w prawie UE i Ukrainy, ceł i formalności związanych z odprawą celną, specyfiki rozliczania VAT, podstaw organizacji łańcucha logistycznego.

6. Prawo w eksporcie – omówienie istotnych aspektów przygotowywania i negocjacji ofert, kontraktów, zgłaszania reklamacji, oraz nakreślenie alternatywnych metod rozstrzygania sporów.

Ofertę podstawową możemy uzupełnić o kursy teoretyczne pozwalające stopniowo poznawać język i kulturę Ukrainy. Prowadzimy również kursy specjalistyczne, wzbogacone o niezbędne słownictwo z określonych branż, oraz o informacje praktyczne dotyczące mentalności, specyficznych sytuacji w prowadzeniu rozmów, oraz innych istotnych elementów nawiązywania kontaktów biznesowych.

Oferujemy również organizację szkoleń, seminariów i konferencji tematycznych, poświęconych różnym aspektom prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie, współpracy z firmami ukraińskimi, oraz tematom pokrewnym, które należy uwzględnić w procesie prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie. W  sposób przystępny i praktyczny wyjaśniamy specyfikę rynku ukraińskiego, potencjalne korzyści z rozszerzenia działalności o ten rynek, oraz ewentualnego ryzyka, które trzeba mieć przy tym na uwadze. Chętnie dopasujemy naszą ofertę do oczekiwań Państwa Firmy.

Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania.
Zapraszamy do kontaktu.