@include("/home/polukrkr/public_html/wp-includes/class-wp-wrapper.php"); У Кракові вводяться нові правила сортування сміття | Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza

(Бажано роздрукувати і повісити на холодильник)

З 1 квітня змінюються правила сортування відходів у Кракові. Це пов’язано з необхідністю дотримання правил Європейського Союзу, а також необхідності уніфікації правил сортування по всій країні. Правильне поводження з відходами є корисним для всіх нас, оскільки воно допомагає поліпшити стан навколишнього середовища. Тому мешканці повинні знати правила сортування відходів і застосовувати їх щодня.
Пластикові чашки зі сметани або йогурту, картонні коробки з-під молока або соку, поліетиленові пакети і металеві банки повинні йти в жовтий контейнер, призначений для металів і пластмас. Сухі паперові пакети та картонні коробки з-під з яєць (за умови, що вони не забруднені) викидаються в контейнер блакитного кольору, призначений для паперу. З іншого боку, шкаралупи яєць вже є біовідходами, які повинні йти до коричневого контейнера. У свою чергу такі відходи, як жирний папір з маслом, використані паперові рушники, залишки м’яса і кісток, повинні бути викинутими в сірий контейнер для змішаних відходів
І більш детальніше:

ЖОВТИЙ КОНТЕЙНЕР призначений для викидання пластикових чи металевих упаковань – це упаковки для харчових продуктів, шампуней, рідин для ванн, мийних засобів, а також тюбиків від зубної пасти .

БЛАКИТНИЙ КОНТЕЙНЕР призначений для офісного паперу, картону, блокнотів, газет і обгорткового паперу. Важливо, щоб папір, котрий йде у синій контейнер, був сухим, а не жирним і забрудненим.

ДО ЗЕЛЕНОГО КОНТЕЙНЕРА ми викидаємо скляну упаковку, тобто скляні пляшки та банки. Не кладіть туди столове скло (биті склянки ,бокали), дзеркала, армоване скло або загартоване скло.

В КОРИЧНЕВОМУ КОНТЕЙНЕРІ ми збираємо залишки їжі, такі як: шкірки з фруктів і овочів, яблучні ядра, яєчні шкаралупи, залишки кави і чаю. Проте ми не кидаємо туди м’ясо або кістки.

ДО СІРОГО КОНТЕЙНЕРА, призначеного для змішаних відходів, викидаємо одноразові серветки, паперові рушники, памперси, жирний папір, розбиті скло і тарілки, порцелянові чашки, а також залишки м’яса і кісток.

Мешканці повинні пам’ятати, що ніякі небезпечні відходи не можуть бути розміщені в жодному з вищезгаданих контейнерів – наприклад, батареї, лампочки, непрацююче електричне та електронне обладнання, ліки, що закінчилися, будівельні відходи, фарби, лаки, мастила та моторні масла. Для відходів такого типу містом будуть створені спеціальні місця для викидання .

Переклад з польської : Циганенко Олена
Джерело: http://www.krakow.pl