Grupa ukraińskich specjalistów stworzyła dla Ukrainy markę “Ukraine Now” (Ukraina teraz), za pomocą którego, kraj będzie popularyzowany na świecie.

Według informacji Ministerstwa Polityki Informacyjnej, nad rozwojem marki pracowano prawie rok, powstało kilka wariantów koncepcji promowania Ukrainy, które pokazano sześciu grupom badawczym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

W rezultacie, rządowa komisja uznała za zwycięzcę wariant marki “Ukraine Now”, stworzony przez ukraińską agencję reklamową Banda Agency, która w 2017 roku stworzyła dla Ukrainy logo Konkursu Piosenki Eurowizji.

Przedstawiciel tej agencji wyjaśnił urzędnikom, że nowa marka pomoże polepszyć wyobrażenie światowej społeczności o Ukrainie. Międzynarodowe badania wykazały, że w świecie Ukraina kojarzy się z trzema rzeczami – rewolucją, korupcją i wojną.

“Ludzie, którzy nigdy nie byli na Ukrainie uważają Ukraińców za zamkniętych, agresywnych i nietolerancyjnych” – dodał .

Według przedstawiciela, ich marka pokaże, że “Ukraina to otwarty, nowoczesny kraj, gdzie najciekawsze dzieje się właśnie teraz i tutaj.”

Przedstawiciel przekonuje, że słowo “teraz” jest bardzo ważne dzisiaj dla kraju, bo właśnie teraz Ukraina się zmienia i staje się “tym krajem, który wszyscy kochają”.

“Jeśli chcemy zaprosić do nas turystów, inwestorów, to poczucie czasu jest dla nich bardzo ważne i to magiczne słowo “teraz” jest bardzo pociągające” – zaznaczył przedstawiciel projektantów.
Jego zdaniem, żółty kolor w sloganie reklamowym podkreśla główne przesłanie – teraz; niebieski to symbol czegoś nowego, ważnego, co przyciąga uwagę, bo to właśnie ten kolor jest używany w internecie do różnego rodzaju ostrzeżeń.

Według informacji służby prasowej Rady Ministrów, zakłada się, że na podstawie nowej marki będzie zaprojektowana modułowy brand-book, który będzie swego rodzaju jednym głosem Ukrainy na całym świecie.

“Logo marki zaprojektowane jest w taki sposób, aby było go łatwo wykorzystać nie tylko do prezentacji i produktów informacyjnych, ale nawet jak naklejki na wszelkiego typu rzeczy – od turystycznych toreb do autobusów i samolotów” – czytamy w komunikacie.
Członkowie rządu jednogłośnie poparli uchwałę o zatwierdzeniu marki “Ukraine Now”.

Warto przypomnieć, według szacunków firmy doradczej Brand Finance, w 2017 roku wartość marki “Ukraina” osiągnęła poziomu z 2011 roku i wyniosła 68 mld dolarów.

wschodnik.pl